Dyskusja użytkownika:Zatoka

Z Genepedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witam. W spisie map pojawia się coraz więcej linków do Kujawsko-Pomorskiej BC. Bardzo nas (tzn. twórców KPBC) to cieszy. Trzy uwagi.

Wyszukiwanie map można sobie ułatwić wybierając w formularzu typ zasobu "mapa". Wśród 470 pozycji zakwalifikowanych w ten sposób być może łatwiej będzie znaleźć to, co może być interesujące dla genpedysty.

Druga rzecz - kształt linków. Oczywiście im są krótsze, tym lepsze (do kopiowania, zapamiętania itp.). W przypadku stron generowanych dynamicznie, takich jak w KPBC, często w linkach pojawiają się pełniące rozmaite funkcje dodatkowe elementy takie np. jak "&from=pubstats" albo "&from=&dirids=1&ver_id=434680&lp=361&QI=!${query.QueryId}". Przy linkowaniu najlepiej je pomijać, dając tylko link o kształcie http://kpbc.umk.pl/dlibra/docmetadata?id=NUMER (bez znaku "/" na końcu).

I wreszcie najważniejsze. W skorowidzu, w dwóch czy trzech miejscach jest informacja o błędnym przyporządkowaniu czy błędzie w opisie. Bardzo byśmy prosili w każdym przypadku dostrzeżenia błędu o informację na adres kpbc@umk.pl. Wskazówka na czym polega błąd również jest mile widziana, bo w tej chwili nie mamy specjalisty od zbiorów kartograficznych.

Odpowiedź

Bardzo dziękuje za wpis i podane informacje. Pismo do państwa z wykazem zauważonych błędów i miejsc wymagających uzupełnienia jest w trakcie przygotowywania. Zostanie wysłane po podlinkowaniu wszystkich map.

Zatoka


Własna strona....

Może nasz czołowy genepedysta utworzy stronę swoją i nam się lekko przedstawi :)... --Wojciech 22:11, 7 sty 2010 (CET)

Autoreklamę mam uprawiać? Nick mam taki sam jak na forach TG więc łatwo mnie skojarzyć

Zatoka

Witaj

Dałam dzisiaj już to co udało mi się spreparować z danych które mam. reszta wieczorem. Lecę do pracy. Pozdrawiam

Poradnik tłumaczenia aktów metrykalnych

Dobry wieczór! Swego czasu znalazłem tu bardzo pomocne poradniki dla tłumaczących metryki z obcych języków, np. taki. Widzę, że to zostało przez Ciebie usunięte. Nie umiem się doszukać, gdzie zostało przeniesione. Pozdrawiam. AdamCi 00:06, 9 cze 2011 (CEST)

Odp. Szablony do tłumaczenia aktów metrykalnych oraz towarzyszące im słowniki tematyczne zostały usunięte z zasobów Genepedii. Czy i kiedy powrócą pokaże czas. Pozdrawiam Zatoka


Wielkość genepedii

Baza danych osiaga graniczna wielkość. Musimy podjac działania czyszczace. Jesteśmy na poziomie 90%.

--Wojciech 11:28, 13 gru 2012 (CET)Wojciech